Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026

Ale to już było …  Pożegnanie klasy ósmej oraz zakończenie roku szkolnego 2025/2026

   Wraz z zakończeniem roku szkolnego pożegnaliśmy ósmoklasistów. To było ich ostatnie spotkanie w klasowym gronie. Na początku pani dyrektor Marzena Cichy powitała przybyłych gości, rodziców, uczniów i pracowników szkoły. Uroczystości towarzyszył sztandar szkoły, na  który uczniowie klasy ósmej złożyli uroczyste ślubowanie. Następnie uczniowie klasy ósmej przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom. W dalszej części uroczystości pani Marzena Kalinowska referent ds. oświaty wręczyła w imieniu Wójt Gminy Młodzieszyn Moniki Pietrzyk stypendia za bardzo dobre wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe oraz artystyczne. Podziękowano pracownikom szkoły za trud wychowania i edukacji, rodzicom za aktywne angażowanie się w działania na rzecz szkoły.  Dyrektor szkoły, pani  Marzena Cichy podsumowała minione lata szkolne i wręczyła świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, nagrody, wyróżnienia oraz listy gratulacyjne dla rodziców uczennic, które uzyskały najwyższą średnią ocen. Dzień pożegnania klasy ósmej był pełen wzruszeń i radości, a jednocześnie towarzyszył mu lekki smutek, ponieważ nadszedł czas, by się rozstać. Kolejni uczniowie kończą naszą szkołę i przechodzą do nowych wyzwań. Podczas  uroczystości  uczniowie  w  humorystyczny sposób przypomnieli  swoją ścieżkę „kariery” w naszej  szkole, ujawniając przy okazji umiejętności wokalne czy aktorskie. Nie zabrakło  oczywiście wzruszającej prezentacji multimedialnej wykonanej przez absolwentów. Ósmoklasiści  pamiętali   o  serdecznych podziękowaniach dla wszystkich pracowników za trud włożony w ich edukację, za zaangażowanie, poświęcenie  i wsparcie. Tradycyjnie klasa siódma, wierszem, piosenką  oraz z drobnymi upominkami, pożegnała klasę ósmą. Francuski pisarz Wiktor Hugo powiedział: Życie składa się z przywitań i pożegnań. Dla uczniów klasy ósmej zakończył się właśnie pewien etap w ich życiu. Wielu z nich  pójdzie w swoją stronę, zaczynając nowe życie w wybranej przez siebie szkole ponadpodstawowej. Od tej chwili czekają ich nowe wyzwania. Z każdym dniem będą wchodzić w świat ludzi dorosłych. Szkoła to nie tylko budynek, ławki, krzesła, tablice, sala gimnastyczna, biblioteka. Szkoła to przede wszystkim uczniowie, nauczyciele oraz wszyscy  pracownicy. To oni wszyscy i każdy z osobna tworzą niepowtarzalny klimat. Każdy z ósmoklasistów współtworzył naszą szkołę, sprawiał, że jest ona właśnie taka, a nie inna. Każdy z nich zostawia tu kawałek siebie. Każdy z nich kawałek naszej szkoły zabiera też ze sobą – na całe życie. Na koniec uczniowie klas siódmych pożegnali swoich starszych kolegów ciepłym słowem i upominkiem. Dwunastu uczniów klasy ósmej stało się absolwentami Naszej szkoły.

Życzymy Wam wszystkiego dobrego, sukcesów, rozwijania swoich pasji,
talentów, niezapomnianych przygód oraz nowych znajomości,
które towarzyszyć Wam  będą na nowej drodze edukacyjnej przygody.
Nie mówimy żegnajcie, mówimy …  Do zobaczenia!

Następnie pani dyrektor Marzena Cichy wręczyła nagrody uczniom z klas pozostałych, a ich Rodzicom listy gratulacyjne za wyniki osiągnięte w nauce  oraz podziękowania za zaangażowanie na rzecz szkoły.

Dyrektor Szkoły podziękowała pracownikom szkoły, organowi prowadzącemu oraz Radzie Gminy Młodzieszyn za bardzo dobrą współpracę w mijającym roku szkolnym. 

Dzisiejszy dzień to również moment podsumowania roku przedszkolnego. Był to dzień pełen wzruszeń i dumy z naszych dzielnych przedszkolaków. Podczas uroczystości dzieci oficjalnie podsumowały minione miesiące pełne zabawy i nauki. Każdy przedszkolak odebrał pamiątkowy dyplom oraz drobny upominek, który będzie przypominał o wspólnie spędzonych chwilach. Dzieci z całego serca podziękowały swoim Paniom za cierpliwość, serce i codzienne wsparcie. Przedszkolaki oficjalnie pożegnały się na okres wakacyjny!

Życzymy Wszystkim wspaniałych i bezpiecznych wakacji!

Do zobaczenia w Nowym Roku Szkolnym!

 

ABSOLWENCI 2026 – PREZENTACJA