Program edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”

   W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, realizowanego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Program ma na celu przygotowanie uczniów oraz nauczycieli klas I–III do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

   W ramach działań związanych z realizacją programu Pani Paulina Grudnicka‑Kompińska oraz Pani Monika Basiak‑Rzeczycka uczestniczyły w specjalistycznym szkoleniu zorganizowanym w Warszawie. Dzięki udziałowi w programie szkoła została wyposażona w jeden duży oraz cztery małe fantomy szkoleniowe, a także w podręczniki do nauki pierwszej pomocy dla wszystkich uczniów.