BohaterON w naszej szkole

Wzorem ubiegłego roku nasza szkoła przystąpiła i zrealizowała w listopadzie akcję ph. BohaterON – włącz historię!, w której udział wzięli uczniowie klasy I, II, III, IV, VI, VII i VIII. Uczniowie w ramach zajęć przeprowadzonych według scenariuszy zatytułowanych: „Niebajka o Powstaniu warszawskim”, „Mały roznosiciel nadziei” i „Co za historia. Powstanie Warszawskie” dowiedzieli się o założeniach akcji BohaterON, powodów, dla których wzięli w niej udział, oraz czym było Powstanie, kim byli jego bohaterowie, jakimi wartościami się kierowali, jakie emocje i uczucia im towarzyszyły, czym jest i jaką rolę pełni w naszym życiu patriotyzm. Uczniowie wykonali również prace plastyczne oraz przekazali życzenia żyjącym jeszcze Powstańcom.

     BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.