ŚWIĘTO SZKOŁY

     Święto patrona to dla każdej szkoły jeden z najważniejszych dni w roku. Od pierwszego września przygotowywaliśmy się, aby godnie uczcić pamięć gen. bryg. Franciszka Seweryna Włada, którego imię już od siedemnastu lat z dumą nosi Szkoła Podstawowa w Kamionie. Zwieńczeniem tych przygotowań był uroczysty apel, który odbył się 21 września br. Program artystyczny, składający się z wierszy, piosenek oraz najważniejszych informacji o życiu i bohaterskiej śmierci generała Włada,  przygotowali uczniowie klasy ósmej, piątej i drugiej pod kierunkiem Pani Jolanty Kujawy.

     Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Marzena Cichy, która w swym wystąpieniu nawiązała do postaci naszego patrona oraz przywitała przybyłych gości: Panią Marzenę Kalinowską reprezentującą Urząd Gminy w Młodzieszynie, Panie Elżbietę Rotbart i Małgorzatę Matusiak reprezentujące Koło Gospodyń Wiejskich „Kamionki”, oraz uczniów i pracowników szkoły.

      Po apelu delegacja uczniów wraz z Panią Dyrektor udała się na dziedziniec szkolny, gdzie złożyła kwiaty i zapaliła znicze pod obeliskiem poświęconym postaci Generała. Kontynuacją obchodów  Święta Patrona będzie jutrzejsza wycieczka szkolna do kościoła parafialnego w Iłowie, aby tam również złożyć kwiaty i zapalić znicz pod tablicą upamiętniającą pierwsze miejsce pochówku naszego Patrona.