Zajęcia edukacyjne w klasach I-III – Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych  w naszej szkole

   Zajęcia edukacyjne w klasach I-III – Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych  w naszej szkole.

 

   Z okazji Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych  w dniu 14 września w klasach I-III odbyły się zajęcia uświadamiające dzieciom, czym są choroby zakaźne i w jaki sposób możemy się przed nimi chronić. Wspólne zajęcia rozpoczęły się od filmu animowanego dla dzieci „ Bajka o koronawirusie”

Potem wiedza naszych uczniów została uporządkowana i wzbogacona o treści przekazywane przez lekarzy specjalistów w filmie edukacyjnym pt. „Pigułka wiedzy. Choroby zakaźne”.  W ten sposób uczniowie dowiedzieli się czym są wirusy i bakterie, jak wyglądają, czym się różnią, jakie zmiany powodują w naszych organizmach po wniknięciu, w jaki sposób rozprzestrzeniają się. Dużo uwagi na zajęciach poświęcono na profilaktykę chorób zakaźnych . Przeprowadzona „burza mózgów” na podsumowanie  zajęć pokazała, że nasze dzieci naprawdę mają dużą świadomość, jak się można chronić przed chorobami zakaźnymi. Wśród najczęściej wymienianych propozycji było mycie rąk, szczepienia ochronne, izolacja chorego i nie wpuszczanie wirusów do domów i szkół czyli osoby zainfekowane nie powinny odwiedzać zdrowych ludzi w ich domach. Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały piosenki „ Przegoń wirusa”. Bohaterowie piosenki stali się inspiracją do pracy plastycznej „ Złośliwe wirusy”. Efekty pracy możemy obejrzeć w galerii szkolnej . Zapraszamy do obejrzenia zdjęć !