Wycieczka do Krakowa i Energylandii

Wycieczka do Krakowa i Energylandii

     Dwie uczennice i dziesięciu uczniów klasy siódmej wybrało się wraz z koleżankami i kolegami ze Szkoły Podstawowej w Młodzieszynie na dwudniową wycieczkę do Krakowa i Energylandii. Wyjechali rankiem w czwartek, a wrócili późnym wieczorem w piątek.

     Pierwszy dzień upłynął na zwiedzaniu z przewodnikiem Krakowa szlakiem, którym tradycyjnie przemierzały orszaki naszych władców. Podążając drogą królewskich wjazdów i procesji koronacyjnych uczestnicy wycieczki zobaczyli najbardziej znane i podziwiane zabytki Krakowa: zamek na Wawelu, kaplicę Zygmuntowską, dzwon Zygmunta, Rynek Główny, Sukiennice, kościół Mariacki.

     Po przyjeździe do hotelu, znajdującego się w miejscowości Dobczyce, wszyscy zjedli obiadokolację. Dzień pełen wrażeń zakończył się zabawą i śpiewem  przy ognisku.

     Drugiego dnia, po zjedzeniu śniadania, wycieczkowicze pojechali autokarem do miejscowości Zator, w której znajduje się słynna Energylandia – czyli największy park rozrywki w Polsce, oferujący kilkadziesiąt atrakcji tylko dla najodważniejszych. Na obszarze 26 hektarów znajduje się około trzydziestu urządzeń dostarczających ekstremalnych wrażeń, kino 7D, cztery sceny widowiskowe, baseny itp. Po sześciu godzinach szalonej zabawy nastąpił wyjazd do domu. Wszyscy powrócili cali, zdrowi i zadowoleni. Tym bardziej, że w poniedziałek czeka wszystkich zabawa z okazji Dnia Dziecka.