Uroczysta akademia z okazji 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Piątek 8 listopada 2019 roku był w naszej szkole kulminacyjnym momentem obchodów 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu spotkaliśmy się na uroczystej akademii, której najważniejszym punktem był program artystyczny przygotowany przez uczniów klasy drugiej i klasy piątej. Inscenizacja przedstawiła tragiczne losy Polaków, ich walkę o niepodległość i radość z odzyskania po 123 latach upragnionej wolności. Zwieńczeniem występów był taniec z biało czerwonymi wstęgami przy muzyce z filmu „Polskie drogi”.

    Po występach uczniowskich głos zabrała Pani Dyrektor Marzena Cichy, która przywitała gości przybyłych na uroczystość, podziękowała uczniom za piękny występ oraz podkreśliła znaczenie rocznicy odzyskania niepodległości dla współcześnie żyjących Polaków.

     Na uroczystość przybyli: przedstawicielka  Wójta Gminy Młodzieszyn Pani Marzena Kalinowska, Dyrektorzy szkół z Młodzieszyna i Janowa wraz z pocztami sztandarowymi oraz uczniami laureatami konkursu plastycznego ph. „Droga do wolności mojej małej ojczyzny” ogłoszonego przez Panią Wójt Gminy Monikę Pietrzyk.

     Podsumowania konkursu dokonała Pani Marzena Kalinowska. Z naszej szkoły w kategorii klas I-IV wyróżnienie zdobyła Maja Jeznach. W kategorii klas V-VIII pierwsze miejsce zajął Błażej Słowiński a trzecie Gabriel Grudnicki. Wyróżnienia otrzymały prace Klaudii Oporskiej, Zuzanny Walczak i Darii Szulc.

     O godzinie 11.11 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się ponownie na sali gimnastycznej. Podobnie jak rok temu, szkoła przystąpiła do programu „Szkoła do hymnu”. Wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego, tak pięknie i głośno jak tylko potrafimy.

   Program artystyczny przygotowali: wychowawca klasy drugiej Jolanta Kujawa i wychowawca klasy piątej Marek Kujawa.