80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ ORAZ ŚWIĘTA PATRONA

80 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ ORAZ ŚWIĘTA PATRONA

   Nasza szkoła  nosi imię generała brygady Franciszka Włada– bohatera bitwy nad Bzurą.   Uczniowie co roku oddają hołd Patronowi Szkoły i żołnierzom poległym w Bitwie nad Bzurą. To Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilkę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Patrona Szkoły dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

   W tym roku –  26 września w szczególny sposób pamiętaliśmy o tych, którzy 80 lat temu rozpoczęli heroiczną walkę w obronie naszej Ojczyzny.  Świętowanie  rozpoczęliśmy wspólną modlitwą za TYCH, którzy zginęli we wrześniu 1939 roku, którą poprowadził ks. Proboszcz parafii p.w.  św. Michała Archanioła i św. Anny w Kamionie – Arkadiusz Grodzicki. Następnie uczniowie z klas VII- VIII oraz III zaprezentowali program artystyczny ph .,,PO TO ZGINĘLI TAMCI, ABYŚMY MY MOGLI ŻYĆ”. Wiersze, pieśni patriotyczne, dekoracje przypomniały wszystkim o tamtych  tragicznych wydarzeniach. Wykonawcy mimo swych młodych lat w piękny sposób nawiązali tematycznie do tragicznych losów naszej Ojczyzny. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę tamtych wydarzeń.  Delegacja uczniów złożyła kwiaty przy obelisku upamiętniającym śmierć gen. bryg. Franciszka Włada oraz zapaliła znicze. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali dwie zwrotki,, Roty”, która jest apelem do najszlachetniejszych uczuć Polaków- odwołuje się do miłości  rodzinnej ziemi, języka, historii.

  W klasach odbyły się zajęcia plastyczne oraz pogadanki ph. „ Wojny już nigdy więcej”. Najciekawsze prace zostały nagrodzone  w dwóch kategoriach .

W kategorii klas I-III :

I miejsce zajął Jakub Szymański

II miejsce zajęła Maja Jeznach

III miejsce zajął Szymon Bielecki

Przyznane zostały także wyróżnienia dla: Marii Ciura, Antoniego Ciura oraz Izabeli Błaszczyk.

W kategorii klas IV-VIII :

I miejsce zajęła Roksana Wiśniewska

II miejsce zajęła Julia Smułka

III miejsce zajął Jakub Staniszewski

Wyróżnione zostały  również prace: Marty Wiśniewskiej, Klaudii Janiak oraz Błażeja Słowińskiego.

W świętowaniu uczestniczyła również Rada Rodziców tj. pani Wioletta Pakulska, pani Dorota Szewczyk oraz przewodnicząca Stowarzyszenia Aktywnych Kobiet z Kamiona- pani Hanna Stobiecka.

Scenariusz przedstawienia przygotowały panie: Teresa Jankowska oraz Magdalena Matusiak.